Kolejna próba balistyczna Korei Płn.

Świat
Kolejna próba balistyczna Korei Płn.
PAP/EPA/KCNA

Korea Płn. wystrzeliła w środę rano od kilku do kilkunastu rakiet krótkiego zasięgu - poinformowało Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Płd. w specjalnym komunikacie. Nie podano szczegółów testu, ani nazwy poligonu, z którego zostały wystrzelone rakiety.

Informację o kolejnej północnokoreańskiej próbie balistycznej podała agencja Yonhap, która powołała się na dowództwo wojskowe Korei Południowej.

 

Jest to kolejna próba z rakietami krótkiego zasięgu, jaką przeprowadziła Korea Płn. w ostatnich dniach.

 

W ubiegły czwartek siły zbrojne KRLD wystrzeliły dwie rakiety krótkiego zasięgu z poligonu w pobliżu miasta Wonsan na wschodnim wybrzeżu. Przeleciały one 430 km, nim wpadły do morza.

 

Przeprowadzenie próby balistycznej przez KRLD w ubiegłym tygodniu potwierdziły południowokoreańskie, japońskie i amerykańskie źródła wojskowe.

 

Wystrzelenie rakiet w ubiegłym tygodniu "było pierwszą próbą balistyczną przeprowadzoną od czasu spotkania przywódcy KRLD Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem pod koniec czerwca", gdy rozmawiano o zaprzestaniu przez KRLD prób balistycznych i testów jądrowych w zamian za ewentualne zniesienie sankcji nałożonych na ten kraj

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie