Brytyjka oskarżyła izraelskich nastolatków o zbiorowy gwałt. Teraz sama została aresztowana

Świat
Brytyjka oskarżyła izraelskich nastolatków o zbiorowy gwałt. Teraz sama została aresztowana
PAP/EPA/STRINGER

Cypryjska policja aresztowała 19-letnią Brytyjkę, która oskarżyła dwunastu Izraelczyków o gwałt zbiorowy. Nastolatka kilkukrotnie zmieniała swoją wersję zdarzeń - najpierw twierdziła, że została zgwałcona, następnie przyznała, że do stosunku doszło za obopólną zgodą. Izraelczyków wypuszczono na wolność, z kolei Brytyjka ma odpowiedzieć za wprowadzanie władz w błąd i fałszywe oskarżenia.

Nastolatka z Wielkiej Brytanii spędzała wakacje na Cyprze, w popularnym kurorcie Ajia Napa, gdzie, jak twierdziła, dwunastu nastolatków w wieku od 15,5 do 18,5 lat dokonało na niej gwałtu zbiorowego. Miało do niego dojść w hotelu, w którym zatrzymała się zarówno 19-latka jak i grupa młodych mężczyzn. O zdarzeniu pisaliśmy w polsatnews.pl po aresztowaniu Izraelczyków.

 

Pomogło selfie

 

W piątek sąd uwolnił od zarzutów pięciu nastolatków, a pozostałych siedmiu wyszło na wolność w niedzielę. W oczyszczeniu z zarzutów jednego z oskarżonych pomogło selfie zrobione przez jego dziewczynę. Zdjęcie dowiodło, że w czasie kiedy miał uczestniczyć w gwałcie, spał obok swojej partnerki w pokoju hotelowym. 

 

"Wakacje stały się dla nich koszmarem"

 

Po zatrzymaniu nastolatków dziewczyna zmieniła swoją wersję wydarzeń. Potwierdziła, że uprawiała seks, ale zaprzeczyła, że doszło do gwałtu. 19-letnia Brytyjka, według informacji podanych przez Cyprus News Agency, wcześniej złożyła obciążające nastolatków zeznania, ponieważ była wściekła na Izraelczyków. Według 19-latki, gdy uprawiała seks z niektórymi z młodych mężczyzn, inni członkowie grupy mieli ją filmować.

 

Cypryjska policja aresztowała 19-letnią Brytyjkę. Kobieta zostanie oskarżona o składanie fałszywych zeznań.

 

- Jak mówiłem podczas całego procesu, na Cyprze nie doszło do gwałtu - powiedział Jerusalem Post adwokat Nir Jeslovich, który reprezentował kilku podejrzanych w sądzie. - Młodzi mężczyźni wyjechali na wakacje, które stały się dla nich koszmarem. Teraz wszyscy wrócą do swoich domów i rodzin - dodał. 

dc/luq/bas/ Haaretz, Fox News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie