700 osób ewakuowano z pociągu, który utknął w wezbranej wodzie w Indiach

Świat

Z powodu monsunowych deszczy pociąg wiozący ok. 700 pasażerów na kilkanaście godzin utknął na torach, otoczony ze wszystkich stron wezbraną wodą, na południowym zachodzie Indii. Wszyscy pasażerowie, wśród nich dzieci, zostali bezpiecznie ewakuowani.

O udanej ewakuacji poinformował w sobotę rzecznik linii kolejowych Central Railway.

 

Pociąg ekspresowy w piątek wieczorem z powodu podwyższonego o 1,5-1,8 metra poziomu wody musiał przerwać jazdę w miejscu oddalonym o ok. 60 km na wschód od Bombaju. Woda blokowała wszystkie drogi ucieczki.

 

Zdesperowani pasażerowie, pozbawieni wody pitnej przez około 15 godzin, o pomoc prosili w internecie.

 

Obfite deszcze

 

W akcji ratunkowej uczestniczyli żołnierze marynarki wojennej, a także funkcjonariusze państwowej agencji ochrony ludności, straży ochrony kolei i służby medyczne. Z pomocą dwóch śmigłowców, sześciu łodzi, a później kilku ambulansów wszyscy pasażerowi zostali bezpiecznie przetransportowani z pociągu na suchy ląd, a następnie do szpitala.

 

W piątek w samym Bombaju i jego okolicach spadły obfite deszcze, towarzyszące monsunowi, który ma potrwać do września. Opady wywołały tymczasowe zakłócenia w ruchu drogowym i lotniczym w regionie.

 

Jak pisze agencja dpa, ponad 20-milionowa metropolia bombajska co roku wraz z nastaniem pory deszczowej musi zmagać się z powodziami. W tym roku w całych Indiach życie straciło w nich już ponad 280 osób, przede wszystkim w położonych na północnym wschodzie kraju stanach Bihar i Asam. 

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie