Pobili 89-latkę. Ukradli jej telefon, portfel i obrączkę

Polska
Pobili 89-latkę. Ukradli jej telefon, portfel i obrączkę
KMP Chełm

Dwóch mężczyzn włamało się do domu 89-letniej mieszkanki Chełma, a następnie pobili ją. Z domu kobiety zabrali telefon komórkowy, portfel i obrączkę, po czym uciekli z miejsca zdarzenia. 89-latka trafiła do szpitala z obrażeniami ciała. Prawdopodobni sprawcy rozboju zostali zatrzymani już następnego dnia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, w centrum Chełma. Z relacji pokrzywdzonej kobiety wynika, że napastnicy dostali się do domu po tym, jak wyważyli jedno z okien. Po rozboju mężczyźni oddalili się w nieznanym kierunku.

 

"Chełmscy kryminalni wspierani przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali następnego dnia prawdopodobnych sprawców. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 37 i 38 lat, którzy nie posiadają stałego miejsca zamieszkania" - czytamy w komunikacie chełmskiej policji.

 

KMP Chełm 

 

Mieli wcześniej problemy z prawem

 

Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Według śledczych podejrzani próbowali kilkukrotnie wypłacić pieniądze używając skradzionej karty kredytowej.

 

Zatrzymani mężczyźni już wcześniej mieli problemy z prawem, a młodszy z nich ma na swoim koncie rozbój. W środę sąd zadecydował o ich aresztowaniu na trzy miesiące.

 

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

bas/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie