British Airways wznawiają połączenia z Kairem

Biznes
British Airways wznawiają połączenia z Kairem
PAP/EPA/KHALED ELFIQI

British Airways zdecydowały w czwartek o wznowieniu połączeń ze stolicą Egiptu - poinformowały brytyjskie linie lotnicze. Samoloty do Kairu i w drugą stronę wznowią loty od piątku.

- Po dokładnej ocenie ustaleń dotyczących bezpieczeństwa cieszymy się, że nasze usługi do i z Kairu zostaną wznowione od piątku 26 lipca - oświadczyła rzeczniczka British Airways. Nie podano żadnych szczegółów dotyczących przeglądu bezpieczeństwa.

 

British Airways zawiesiły połączenia z Kairem w sobotę na siedem dni. W tym czasie miała być tam przeprowadzona kontrola bezpieczeństwa. Wcześniej źródła w egipskich portach lotniczych informowały, że Brytyjczycy przez dwa dni przeprowadzali kontrole bezpieczeństwa na lotnisku w Kairze.

 

Szefostwo egipskich linii Egypt Air oświadczyło na początku tego tygodnia, że decyzja British Airways "nie miała logicznego powodu". Egipskie ministerstwo lotnictwa również wyraziło "niezadowolenie" z powodu tej decyzji i twierdziło, że British Airways podjęły tę decyzję bez konsultacji z egipskimi władzami.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie