Barbara Zdrojewska rekomendowana na "jedynkę" listy KO w okręgu wrocławskim

Polska
Barbara Zdrojewska rekomendowana na "jedynkę" listy KO w okręgu wrocławskim
Senat

Zarząd dolnośląskiej PO rekomendował w piątek władzom krajowym partii senator Barbarę Zdrojewską na „jedynkę” listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu w okręgu wrocławskim. Informację nieoficjalnie podała Polska Agencja Prasowa. Polsatnews.pl potwierdził ją szef dolnośląskiej PO europoseł Jarosław Duda.

W piątek zabrał się zarząd dolnośląskiej PO. Tematem rozmów były m.in. listy wyborcze do Sejmu i kandydaci do Senatu.

 

Zarząd dolnośląskich struktur partii chce, aby listę KO do Sejmu w okręgu wrocławskim otwierała senator Barbara Zdrojewska. 

 

Zarząd regionu rekomendował też kandydatów do Senatu. Do startu w dwóch okręgach w wyborach do Senatu we Wrocławiu rekomendowane zostały: wrocławska radna miejska i była posłanka PO Ewa Wolak oraz posłanka prof. Alicja Chybicka. W okręgu podwrocławskim zaś jako kandydat do Senatu rekomendowany został były poseł i były wojewoda dolnośląski, a obecny radny wojewódzki, Aleksander Marek Skorupa.

 

 

W ubiegłym tygodniu szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że Platforma wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych jako Koalicja Obywatelska - wraz z Nowoczesną i Inicjatywą Polska. 20 proc. miejsc na listach KO mieliby otrzymać kandydaci "obywatelscy", czyli przedstawiciele organizacji pozarządowych, eksperci oraz samorządowcy.

 

Na najbliższy wtorek odbyć ma się posiedzenie zarządu PO, który ma omówić propozycje kandydatów do Sejmu i Senatu. Niewykluczone, że we wtorek również zaprezentowane zostaną "jedynki" list KO.

jm/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze