Lider AGROunii zarejestrował partię Zgoda. "Jesteśmy gotowi do startu w wyborach"

Polska
Lider AGROunii zarejestrował partię Zgoda. "Jesteśmy gotowi do startu w wyborach"
Polsat News

- Partia Zgoda jest partią centrową, nie prawicową, chociaż ma też postulaty prawicowe - powiedział polsatnews.pl lider AGROunii Michał Kołodziejczak. - Jesteśmy gotowi do samodzielnego startu w wyborach -dodał przywódca ostatnich rolniczych protestów. W czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie zatwierdził rejestrację jego partii politycznej.

Kołodziejczak zapowiedział założenie swojej partii politycznej jeszcze w czerwcu. Jak wówczas poinformował, ugrupowanie miało nazywać się Prawda.

 

Zamiast Prawdy jest Zgoda

 

- Prawda to był projekt realizowany do dnia dzisiejszego. Partia nazywa się Zgoda - przekazał w czwartek polsatnews.pl.

 

Lider AGROunii podkreślił, że jego ugrupowanie jest gotowe do samodzielnego startu w wyborach. - Jesteśmy przekonani, że spokojnie zbierzemy podpisy, by wystartować w całej Polsce - dodał.

 

Jak powiedział, prezentacja postulatów partii ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

 

- Ucinamy pojawiające się informacje, że chcemy dzielić polską prawicę. Zgoda jest partią centrową, nie prawicową, chociaż ma też postulaty prawicowe - dodał.

 

"Będą znane nazwiska"

 

Zapytany o ludzi, których zrzeszać ma Zgoda, Kołodziejczak zapowiedział, że "odcina skrajności". - Odcinamy tych, którzy nie potrafią zrozumieć, że skrajności prowadzą do budowania różnic u nas w kraju. Stawiamy na tych zdroworozsądkowych, którzy mają dość tej wojny polsko-polskiej i na tych, którzy zawiedli się na PSL, PO i też na PiS, który akurat po części zrealizował swój program - powiedział lider AGROunii.

 

Jak zapowiedział, w jego partii mają znaleźć się nazwiska, które "są w polityce od jakiegoś czasu i nie cieszą się złą sławą". W działalność Zgody mają się także zaangażować inni działacze AGROunii.

zdr/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie