Komunikacja miejska wraca do Obornik. Poprzedni operator zawiesił wszystkie kursy

Polska
Komunikacja miejska wraca do Obornik. Poprzedni operator zawiesił wszystkie kursy
Polsat News

Firma Arriva Bus Transport Polska wozić będzie od najbliższego poniedziałku mieszkańców Obornik - poinformował w środę tamtejszy urząd miasta. Od tygodnia gmina funkcjonuje bez komunikacji autobusowej. W ubiegłym tygodniu spółka Warbus świadcząca dotąd usługi transportowe w gminie poinformowała, że w związku z problemami finansowymi zawiesza kursy.

W środę Urząd Miejski w Obornikach poinformował, o zawarciu umowy z nowym przewoźnikiem. Jak podkreślono, warunkiem koniecznym postawionym przez gminę potencjalnym oferentom, było uruchomienie przewozów od poniedziałku 29 lipca.

 

"W dialogu udział wzięły trzy firmy, z których jednak ostatecznie ofertę przedstawiła tylko jedna. W konsekwencji zdecydowano o możliwości współpracy z firmą Arriva Bus Transport Polska" - podał urząd.

 

Pozostaną ulgi, rozkład jazdy bez zmian

 

W związku z problemami transportowymi w środę w Obornikach zwołana została rada miejska.

 

"Radni podjęli decyzję dotyczącą zabezpieczenia środków na uruchomienie komunikacji i przewozy do końca bieżącego roku oraz na rok 2020 - do momentu rozstrzygnięcia postępowań przetargowych. Po pozytywnej decyzji rady burmistrz Obornik Tomasz Szrama podpisał umowę z przewoźnikiem" - podał obornicki magistrat.

 

Umowa zapewnia utrzymanie dotychczasowych cen biletów i zachowanie wszelkich dostępnych ulg, w tym darmowej komunikacji dla osób posiadających Obornicką Kartę Seniora. Jak podano, zmianie nie ulegną też znacząco rozkłady jazdy; spółka przewiduje jedynie drobne korekty godzinowe. Szczegółowe rozkłady będą znane do końca tygodnia.

 

Przed tygodniem spółka Warbus poinformowała obornicki magistrat, że głównym powodem zaprzestania świadczenia usług, a tym samym zawieszenia kursów, są kłopoty finansowe wynikające z innych umów zawartych przez spółkę.

wka/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze