6-latka zgubiła się na plaży. Odnalazła się w... Niemczech

Polska
6-latka zgubiła się na plaży. Odnalazła się w... Niemczech
Wikimedia Commons/Antekbojar

Mała dziewczynka zgubiła się podczas zabawy na plaży w Świnoujściu. 6-latka odnalazła się kilka godzin później po... niemieckiej stronie granicy. Rodzice dziecka zostali ukarani mandatem przez policjantów za niewłaściwą opiekę nad córką.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu. Dziewczynka, bawiąc się na plaży, zniknęła z oczu swoim rodzicom. W poszukiwania 6-latki natychmiast zaangażowali się policjanci i ratownicy WOPR.

 

Ze Świnoujścia można plażą przejść na terytorium Niemiec, dlatego o zdarzeniu zostali poinformowani również funkcjonariusze policji naszego zachodniego sąsiada.

 

Po trzech godzinach poszukiwań dziewczynka została odnaleziona w Heringsdorf na wyspie Uznam. Okazało się, że przeszła plażą 8 kilometrów i dotarła do Niemiec.

 

Na dziecko błąkające się bez opieki dorosłych zwrócił uwagę jeden z plażowiczów. Ponieważ nie mógł się porozumieć z dziewczynką po niemiecku, powiadomił służby.

 

Dziewczynka trafiła pod opiekę niemieckich policjantów, którzy odwieźli ją na posterunek polskiej policji w Świnoujściu. Tam na 6-latkę czekali już rodzice.

 

Jak poinformowała polsatnews.pl policja, jedno z rodziców dziewczynki zostało ukarane 500-złotowym mandatem. Policja w uzasadnieniu sięgnęła po artykuł 106 Kodeksu wykroczeń, który mówi o "dopuszczeniu do przebywania w okolicznościach niebezpiecznych małoletniego".

dk/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie