Mierzyli prędkość, zatrzymali 24 poszukiwanych. Policja podsumowała kaskadowy pomiar prędkości

Polska
Mierzyli prędkość, zatrzymali 24 poszukiwanych. Policja podsumowała kaskadowy pomiar prędkości
Pixabay/3839153

Podczas kaskadowych pomiarów prędkości policjanci zatrzymali 24 osoby, które były poszukiwane przez policję - powiedział we wtorek podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Pięć poszukiwanych osób zatrzymano w samym województwie dolnośląskim

Kaskadowy pomiar prędkości był prowadzony 9 lipca w godzinach 6-22. W tym czasie na drogi w całej Polsce wyjechało prawie 5,2 tys. policjantów, którzy kontrolowali prędkość pojazdów w terenie zabudowanym i poza nim. Kontrole najczęściej były prowadzone w miejscach, gdzie dochodziło wcześniej do wypadków drogowych i tam, gdzie kierowcy stale przekraczali prędkość.

 

Wykryto prawie 15,3 tys. przekroczeń prędkości

 

W akcji policjanci wykorzystali 330 wideorejestratorów, ponad 1,5 tys. ręcznych mierników prędkości, w tym mierników laserowych i radarowych. Podczas działań skontrolowano ponad 24,6 tys. pojazdów i wykryto prawie 15,3 tys. przekroczeń prędkości. Przy okazji prowadzonej akcji policjanci zatrzymali 24 osoby poszukiwane przez policję, z czego pięć z nich w samym województwie dolnośląskim.

 

- Na tym przykładzie widać, że tego typu akcje, oprócz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym przynoszą również inne wymierne korzyści w postaci zatrzymania osób poszukiwanych - zaznaczył podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

 

Informację o wynikach kontroli jako pierwsze podało RMF FM.

 

Kaskadowy pomiar prędkości 

 

Kaskadowy pomiar prędkości oznacza, że kontrola odbywa się w tym samym czasie na kilku odcinkach drogi.

 

Mogą w niej brać udział dwie, trzy lub więcej załóg policji. Często takie kontrole odbywają się na krótkim odcinku drogi. Jak informowała policja, celem akcji jest egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo na drodze.

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie