Miał wyłudzić pieniądze od zakonnicy. Zgłaszają się kolejne ofiary

Polska
Miał wyłudzić pieniądze od zakonnicy. Zgłaszają się kolejne ofiary
pixabay/przemokrzak

Do prokuratury w Opolu zgłaszają się kolejni poszkodowani przez 43-letniego Piotr K. Jest on podejrzany o wyłudzenie od zakonnicy pieniędzy zawłaszczonych z Domu Pomocy Społecznej - poinformował we wtorek rzecznik prokuratury okręgowej w Opolu Stanisław Bar.

Pochodzący z województwa dolnośląskiego 43-letni Piotr K. został zatrzymany w sprawie zniknięcia z konta Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim 460 tysięcy złotych. Jak ustalono, mężczyzna namówił 42 letnią zakonnicę do przekazania mu pieniędzy z DPS i jej prywatnych oszczędności, które miał zainwestować. Kobietę zatrzymano na początku czerwca i przedstawiono zarzut zawłaszczenia mienia. Zatrzymano także Piotra K., który decyzją sądu trafił do aresztu tymczasowego.

 

Jak powiedział  rzecznik prokuratury okręgowej w Opolu Stanisław Bar, do prokuratury zgłaszają się kolejne osoby, które twierdzą, że padły ofiarą Piotra K.

 

- Do tej pory zgłosiły się trzy kobiety i mężczyzna. Wszyscy są mieszkańcami Dolnego Śląska. Według przedstawianych przez nie wersji, podejrzany - wykorzystując bliskie relacje - miał od nich wyłudzić około dwustu tysięcy złotych na rzekome inwestycje, obiecując udział w przyszłych zyskach - powiedział prokurator Bar.

 

Zakonnicy, która przebywa w areszcie domowym, za zawłaszczenie mienia grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Taką samą karą są zagrożone oszustwa, o które jest podejrzany Piotr K.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie