Na jeziorze wywrócił się rowerek wodny. Dwie osoby są poszukiwane

Polska

Służby szukają dwóch osób, które wczoraj wieczorem pływały rowerkiem wodnym na jeziorze w okolicach Chomiąży Szlacheckiej (woj. kujawsko-pomorskie). Rowerek prawdopodobnie wywrócił się i zatonął.

Na rowerku wodnym wieczorem pływały cztery osoby - trzech mężczyzn i kobieta. Sprzęt prawdopodobnie wywrócił się na jeziorze i zatonął. Jednemu z mężczyzn i kobiecie udało się o własnych siłach dopłynąć do brzegu. Dwie osoby - 22-latek i 32-latek od północy są poszukiwane przez służby. 

 

Jak wyjaśnia Krzysztof Jaźwiński z KPP W Żninie, ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że zaszła konieczność zatrzymania kobiety i mężczyzny, którym udało się dopłynąć do brzegu, bo w domku, który wynajmowała cała czwórka mundurowi ujawnili środki odurzające. - To była podstawa do zatrzymania tych osób do wyjaśnienia tej sprawy - dodał. 

 

Bilans utonięć w Polsce

 

W niedzielę w Polsce utonęły cztery osoby. Od początku czerwca, kiedy rozpoczęły się upały, odnotowano 155 utonięć - poinformowała w poniedziałek Bożena Wysocka z wydziału prasowego RCB.

 

Jak wskazała Wysocka, dwóch mężczyzn w wieku 51 i 27 lat utonęło w niedzielę w jeziorze w Żabim Rogu i Szerokim Borze (woj. warmińsko-mazurskie), w Kuninie na Mazowszu utonął w jeziorze 27-latek, natomiast w stawie w Opolu - mężczyzna w wieku 37 lat.

 

RCB apeluje na Twitterze o rozsądek podczas wypoczynku nad wodą. "Wybierajcie kąpieliska strzeżone i nigdy nie pływajcie po wypiciu alkoholu" - podkreśla.

 

 

Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 217 przypadków utonięć. 

las/pgo/msl/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie