90-latek zmarł podczas prac polowych. Spadł z przyczepy wprost pod koła

Polska
90-latek zmarł podczas prac polowych. Spadł z przyczepy wprost pod koła
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay/Catkin

Policja z Opoczna wyjaśnia okoliczności śmierci 90-letniego mężczyzny, który zginął podczas prac polowych w miejscowości Zachorzów (Łódzkie).

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę na polu w miejscowości Zachorzów w gminie Sławno. Jak ustalili wstępnie funkcjonariusze, podczas zbiórki słomy z pola 90-latek spadł z przyczepy wprost pod koła drugiej przyczepy.

 

Mężczyzna doznał obrażeń wewnętrznych. Został przewieziony śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi, gdzie - mimo wysiłków lekarzy - zmarł. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratury będzie wyjaśniać opoczyńska policja.

 

O konieczności zachowania zasad BHP podczas prac polowych przypomniał asp. sztab. Radosław Gwis z łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

 

- Na polach i drogach dojazdowych pojawia się teraz więcej specjalistycznych maszyn rolniczych. Nie poruszają się szybko, lecz są bardzo niebezpieczne ze względu na dużą masę oraz specjalistyczne oprzyrządowanie. Pamiętajmy, aby nie dopuścić dzieci do przebywania w zasięgu pracy maszyn. Osoby dorosłe obsługujące sprzęt powinny być trzeźwe i postępować zgodnie z instrukcjami obsługi - zaznaczył

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie