Jedni jadą nad morze, inni wracają. Korki na A1

Moto
Jedni jadą nad morze, inni wracają. Korki na A1
Wu/

Na autostradzie A1 w kierunku Gdańska nadal tworzą się zatory przed punktem poboru opłat w Nowej Wsi niedaleko Torunia. W dodatku korek utworzył się w przeciwną stronę - na Łódź. Oba mają po ok. 3 kilometry. O utrudnieniach na drogach informujemy od rana.

Rano kierowców, którzy w sobotni poranek chcieli dojechać autostradą A1 nad morze było tak wielu, że przed punktem poboru opłat na węźle Lubicz Dolny koło Torunia utworzył się korek. - Staliśmy około godziny - przekazali nam czytelnicy, którzy po godz. 10 dojechali do bramek.

 

Zdjęcie i informację o utrudnieniach otrzymaliśmy prze platformę Twój News.

 

Ponad 7 km długości miał rano korek przed poborem opłat w Nowej Wsi Wielkiej, również koło Torunia. 

 

- Wszyscy jadą dziś nad morze. Punkt poboru opłat w Nowej Wsi koło Torunia jest pierwszym takim punktem na A1 z Łodzi do Gdańska. Przejazd wcześniejszym odcinkiem autostrady jest bezpłatny - przekazał dyżurny z bydgoskiego oddziału GDDKiA Krzysztof Przytarski.

 

152 km płatnej trasy

 

Dodał, że lepiej objechać to miejsce przez Toruń. - Nie jest to wielki zysk czasowy, ale wtedy nie stoimy w korku i co za tym idzie, ten korek się także nie powiększa - podkreślił.

 

Po południu okazało się, że oprócz zatoru na Gdańsk, który ma około 3 km, a czas oczekiwania wynosi ok. 20 minut, utworzył się korek w przeciwną stronę, bo to ostatni punkt poboru opłat dla wracających z wakacji nad Bałtykie.

 

Pobór opłat na A1 odbywa się w systemie zamkniętym. Koszt przejazdu zależy od kategorii pojazdu oraz długości przejechanego odcinka, a należność jest pobiera na końcu trasy przejazdu. Na 152-kilometrowym odcinku autostrady A1 funkcjonuje 12 miejsc poboru opłat.

 

Korki w stronę Świnoujścia

 

Jak podaje GDDKiA, utrudnienia dla kierowców jadących od Szczecina w stronę Świnoujścia zaczynają się w okolicach węzłów Goleniów Zachód i Goleniów Północ - tam zator spowodowany dużym natężeniem ruchu na remontowanych odcinkach drogi ma długość około 2 km. Można go ominąć, jadąc przez Goleniów.

 

Kolejny zator tworzy się kilka kilometrów dalej w miejscowości Miękowo. Drogowcy zalecają trasę alternatywną drogą wojewódzką 111 przez Stepnicę. Ta trasa zalecana jest też dla kierowców wracających znad morza w stronę Szczecina - mogą w ten sposób ominąć korek na wysokości Parłówka.

 

Problemy z przejazdem mogą mieć także wyjeżdżający ze Szczecina drogą A6 w kierunku Świnoujścia na wysokości Dąbia na remontowanym odcinku drogi. Trasa alternatywna w stronę miejscowości nadmorskich prowadzi przez Pucice, Załom i Kliniska Wielkie.

ml/ polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie