Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o potrącenie policjanta we Wrocławiu

Polska
Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o potrącenie policjanta we Wrocławiu
Google Maps

Mężczyzna podejrzewany o potrącenie we Wrocławiu interweniującego funkcjonariusza został zatrzymany przez policję w piątek. Ten 21-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska niedawno został zwolniony z więzienia.

W piątek kierowca samochodu został zatrzymany przez policję. To 21-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska, który był wcześniej karany za kradzieże - poinformował Dariusz Rajski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Podejrzany niedawno opuścił zakład karny. Wcześniej policjanci informowali, że namierzyli auto, którym kierował poszukiwany. 

 

Za czynną napaść na policjanta może grozić do 12 lat pozbawienia wolności. 

 

"Było słychać trzy strzały"

 

W czwartek we wrocławskiej dzielnicy Ołbin policjanci próbowali zatrzymać samochód. Kierowca ruszył z impetem i potrącił jednego z funkcjonariuszy; drugi z policjantów oddał strzały ostrzegawcze. - Potrącony policjant doznał ogólnych potłuczeń. Nic nie zagraża jego życiu i zdrowiu - informował Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

 

- Było słychać strzały. Dokładnie trzy. Obecnie na ulicy stoją dwie karetki i wóz policyjny, w jednej jest opatrywany policjant, ale nie doznał raczej większych obrażeń - mówił "Gazecie Wrocławskiej" świadek zdarzenia. 

 

 

 

wka/ml/pgo/ polsatnews.pl, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze