Ogromna ilość odpadów w środku lasu. Leśnicy apelują o pomoc w ustaleniu sprawcy

Polska
Ogromna ilość odpadów w środku lasu. Leśnicy apelują o pomoc w ustaleniu sprawcy
Galeria zdjęć (8)

Sterty odpadów wyrzuconych na drodze leśnej w rejonie Leśnictwa Jacinki (woj. zachodniopomorskie) znaleźli w piątek rano strażnicy leśni. Większość śmieci stanowią stare części z różnych samochodów. Leśnicy wystosowali apel o pomoc w ustaleniu sprawców.

Nie jest pewne, kiedy dokładnie wyrzucono odpady na leśnej drodze. Leśnicy odkryli je w piątek rano, a ponieważ teren patrolują systematycznie, sądzą, że nielegalnego wywozu dokonano w nocy z czwartku na piątek. 

 

Apel strażników leśnych

 

Podejrzewają, że za wyrzuceniem odpadów stoi właściciel jakiegoś warsztatu samochodowego. Na ogromnych hałdach odpadów przeważają stare części samochodowe, elementy karoserii, gumowe dywaniki, uszczelki, a nawet zbiorniki paliwa samochodu ciężarowego marki DAF.  

 

Straż Leśna apeluje o pomoc do okolicznych mieszkańców, którzy mają podejrzenia dotyczące tego, kto mógł wywieźć nielegalnie śmieci. Podają dokładne namiary na miejsce zrzutu - to tzw. oddział 254g, przy drodze pożarowej numer 6, nieopodal osady Knieja.

 

Proszą również, by informację przekazywać znajomym, aż w końcu uda się dotrzeć do kogoś, kto rozpozna na zdjęciach charakterystyczne elementy karoserii, co może pomóc ustalić sprawcę.

 

Tysiąc wagonów śmieci rocznie


- W lesie, szczególnie przy głównych arteriach, znajdujemy niezliczone ilości butelek, folii i opakowań. Pomimo ciążącego obowiązku uprzątania śmieci i odpadów przez zarządców i właścicieli posesji oraz dróg, to Lasy Państwowe są traktowane jako odpowiedzialne za porządkowanie - poinformowali strażnicy.

 

Koszty uprzątnięcia i wywiezienia śmieci z nielegalnych wysypisk wynoszą rocznie blisko 20 mln zł. Łącznie z terenów zarządzanych przez Lasy Państwowe wywozi się każdego roku ponad 100 tys. m3 śmieci.

 

Taka ilość odpadów zajęłaby ponad tysiąc wagonów kolejowych.

grz/hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze