Nakaz opuszczenia miasta i mandat. Turyści ukarani za parzenie kawy na słynnym moście w Wenecji

Świat
Nakaz opuszczenia miasta i mandat. Turyści ukarani za parzenie kawy na słynnym moście w Wenecji
Flickr/Jon Parise

Grzywny na łączną sumę 950 euro wymierzono w Wenecji dwojgu niemieckich turystów, którzy parzyli sobie kawę na palniku turystycznym przy słynnym moście Rialto. - Wenecja musi być szanowana - oświadczył burmistrz Luigi Brugnaro komentując ten epizod.

Razem z grzywną para mieszkańców Berlina w wieku 32 i 35 lat otrzymała od straży miejskiej nakaz opuszczenia miasta.

 

Strażnicy miejscy zobaczyli turystów siedzących na schodkach historycznego, zawsze zatłoczonego mostu nad palnikiem gazowym, na którym robili sobie kawę w maszynce.

 

Mężczyzna - jak podały lokalne media - otrzymał karę w wysokości 650 euro, a kobieta - 300 euro. Nie wyjaśniono, dlaczego wymiar tych kar nie był równy. Razem z grzywnami oboje dostali nakaz opuszczenia Wenecji, który na mocy nowego obowiązującego tam regulaminu można stosować w przypadkach szczególnie rażących zachowań.

 

Burmistrz Luigi Brugnaro przypominając o obowiązku szanowania miasta dodał: "prostaki, które myślą, że mogą tu przyjechać i robić, co chcą, muszą zrozumieć, że dzięki straży miejskiej zostaną zatrzymani, ukarani i wydaleni".

 

Następnie zapowiedział, że dane cudzoziemców otrzymujących nakaz opuszczenia Wenecji będą przekazywane do ambasad i konsulatów ich krajów.

 

- Nasze miasto będzie zawsze otwarte i gościnne dla tych, którzy przyjadą z wizytą, ale jednocześnie będziemy nieustępliwi wobec tych, którym wydaje się, że mogą robić tu, co chcą - oświadczył burmistrz.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie