84-latka zgubiła się w górach. Szukano jej całą noc

Polska
84-latka zgubiła się w górach. Szukano jej całą noc
Wikimedia Commons/Mzungu/CC BY SA 3.0

W piątek rano policja odnalazła, po trwających od czwartku wieczorem poszukiwaniach, 84-letnią mieszkankę gminy Krempna (Podkarpackie). Kobieta błądziła całą noc po lasach Magurskiego Parku Narodowego. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak przekazał oficer prasowy policji w Jaśle podkomisarz Paweł Wojtunik o zaginięciu kobiety policję zawiadomiła sąsiadka, która się nią opiekuje.

- Z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie do dyżurnego jasielskiej komendy policji wpłynęła informacja, z której wynikało, że zaginioną jest mieszkająca samotnie, 84-lenia mieszkanka gminy Krempna. Zniknięcie starszej pani zauważyła jej 47-letnia sąsiadka, która na co dzień się nią opiekuje i jej pomaga - mówił Wojtunik.

 

Sąsiadka zauważyła nieobecność starszej kobiety po godz. 20, gdy poszła przygotować jej lekarstwa do zażycia. Zaniepokojona, zamkniętymi do jej domu drzwiami, początkowo sama zaczęła szukać 84-latki, jednak bez rezultatu.

 

Przeszła kilka kilometrów

 

- Z zebranych informacji wynikało, że zaginiona jest w dobrej kondycji fizycznej i najprawdopodobniej wyszła na spacer z psem. Policjanci rozpoczęli poszukiwania w rejonie najbliższego sąsiedztwa, sprawdzali też główne ciągi komunikacyjne, rejon rzeki oraz drogi i ścieżki prowadzące do lasu - wyjawił oficer prasowy jasielskiej policji.

 

W poszukiwania zaginionej, oprócz policjantów z Nowego Żmigrodu i Jasła, brali udział także sąsiedzi kobiety. Seniorkę odnaleziono w piątek około godz. 7 kilka kilometrów od domu, w rejonie kompleksu leśnego przy drodze prowadzącej do przysiółka Żydowskie.

 

- Zziębnięta i mokra staruszka najprawdopodobniej błądziła całą noc w lasach Magurskiego Parku Narodowego. Kontakt był z nią utrudniony i nie była w stanie logicznie wytłumaczyć, co się z nią działo - dodał Wojtunik.

 

Policjanci przekazali kobietę pod opiekę załogi karetki pogotowia. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

- Słowa uznania należą się sąsiadom zaginionej, którzy pomagając starszej kobiecie, wykazują troskę o los drugiego człowieka i dzięki ich czujności na czas podjęto działania poszukiwawcze - zaznaczył funkcjonariusz. 

jm/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze