35 tys. mieszkańców bez komunikacji miejskiej. Autobusy nie kursują w Obornikach

Polska

Spółka Warbus, która obsługiwała komunikację publiczną w Obornikach (woj. Wielkopolskie) z dnia na dzień zawiesiła świadczenie usług w gminie. Jak tłumaczy przewoźnik, przyczyną jest utrata płynności finansowej spowodowana tym, że gmina Lublin nie wypłaciła mu 6 mln zł.

Informacja o tym, że spółka zawiesza świadczenie usług w gminie Oborniki wpłynęło na skrzynkę mailową Urzędu Miasta i Gminy w środę wieczorem, już po zakończeniu pracy. Przewoźnik poinformował, że autobusy nie wyjadą na ulicę już następnego dnia.


Jako przyczynę Warbus podał utratę płynności finansowej, która miała nastąpić na skutek niewypłacenia firmie 6 mln zł przez gminę Lublin, w której także świadczyła usługi.


"Jest nam niezmiernie przykro, iż z przyczyn, które nie zależały od Państwa, a zostały zawinione przez Gminę Lublin, zmuszeni są Państwo ponosić tak uciążliwe konsekwencje" - napisała firma w piśmie.


Przewoźnik poinformował też, że gotowy jest przekazać pracowników i tabor na rzecz nowej firmy, która wznowi komunikację w Obornikach.


Gmina postawiona pod ścianą


Jak poinformował reporter Polsat News Przemysław Ciupka, gmina Oborniki podjęła rozmowy z prywatnym przewoźnikiem, ale na razie nie ma porozumienia. Gmina musi zorganizować chociaż tymczasową komunikację zastępczą.


Po otrzymaniu informacji od przewoźnika, gmina wydała oświadczenie.


"Gmina Oborniki pomimo aktualnej umowy z firmą Warbus sp. z o.o., dotyczącą świadczenia usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego została postawiona przed faktem dokonanym, jednak ma plan awaryjny. Procedura jego wdrażania została rozpoczęta dziś wieczorem, jednak zorganizowanie nowego taboru oraz podpisanie umowy z nowym przewoźnikiem może potrwać od 14 do 21 dni. Władze miasta czynią starania aby przerwa w świadczeniu usług potrwała jak najkrócej" - głosi komunikat opublikowany jeszcze w środę.

 

Firma zawiesiła przewozy także w Lublinie.

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie