Wybory szefa komisji zatrudnienia jednak w czwartek. Szydło przegrała już dwa razy

Świat
Wybory szefa komisji zatrudnienia jednak w czwartek. Szydło przegrała już dwa razy
Polsat News

Posiedzenie komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE odbędzie się w czwartek. Europosłowie mają na nim podjąć kolejną próbę wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących - poinformowały służby prasowe PE. Według wcześniejszych, nieoficjalnych informacji komisja miała się spotkać w przyszłym tygodniu, by wybrać przewodniczącego.

W poniedziałek wieczorem Beata Szydło w tajnym głosowaniu po raz drugi nie została wybrana na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych w PE. Za jej kandydaturą opowiedziało się 19 europosłów, przeciw było 34, od głosu wstrzymało się dwóch eurodeputowanych.

 

 

W czwartek 18 lipca na godz. 10 zaplanowano posiedzenie komisji zatrudnienia i spraw socjalnych, na którym ma zostać podjęta próba wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących komisji" - poinformowały PAP służby prasowe PE.

 

Informację o tym przesłała do europosłów tymczasowa przewodnicząca komisji, socjalistka Agnes Jongerius.

 

W poniedziałek była polska premier i obecna europosłanka Beata Szydło (PiS) w tajnym głosowaniu po raz drugi nie została wybrana w Strasburgu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że frakcja EKR nie podjęła jeszcze decyzji o kandydaturze na to stanowisko.

 

Za kandydaturą Szydło w poniedziałek opowiedziało się 19 europosłów, przeciw było 34 parlamentarzystów. Od głosu wstrzymało się dwóch eurodeputowanych.

 

Po ogłoszeniu wyniku na sali pojawiło się wiele głosów za tym, aby odroczyć posiedzenie komisji i ostatecznie, w wyniku głosowania w tej kwestii, tak się stało.

 

W pierwszym głosowaniu, które odbyło się 10 lipca, za kandydaturą Szydło było 21 posłów, przeciw - 27, a dwóch wstrzymało się od głosu. Szydło była jedyną kandydatką. Na wniosek socjalistów głosowanie było tajne. Według nieoficjalnych informacji przeciw kandydaturze Szydło głosowali wtedy przedstawiciele frakcji socjalistów, liberałów, Zieloni oraz lewicowa grupa GUE.

 

  

msl/luq/pgo/jm Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie