Udawał policjanta i oszukiwał seniorów. Mógł wyłudzić nawet ćwierć miliona złotych

Polska

Funkcjonariusze z Opola zatrzymali 30-latka podejrzanego o liczne oszustwa dokonywane metodą "na policjanta". Znaleźli też fałszywą odznakę policyjną i ponad 30 tys. zł schowanych w fotelu. Możliwe, że mężczyzna należał do większej grupy, której członkowie działają w podobny sposób.

Pierwsze sygnały o przestępcy, który podając się za policjanta wyłudzał pieniądze od seniorów, opolscy policjanci otrzymali w maju tego roku. Po raz kolejny odnotowano jego działania miesiąc później. W ciągu dwóch miesięcy udało mu się wyłudzić od poszkodowanych około 250 tys. złotych.

 

Do rozwikłania zagadki, kim jest fałszywy policjant działający w województwie opolskim, przyczynili się funkcjonariusze z Bydgoszczy, rozpracowujący grupę oszustów, którzy działali w podobny sposób w innych częściach kraju. Ustalili, że jeden z poszukiwanych członków tej grupy przebywa w Opolu. Oszust został zatrzymany przed dworcem kolejowym.

Podejrzany usłyszał cztery zarzuty

 

W pokoju hotelowym we Wrocławiu policjanci znaleźli schowane w fotelu blisko 30 tys. zł oraz fałszywa odznakę policyjną. Zdaniem policji, pieniądze mogą pochodzić z dokonanych wcześniej przestępstw.

 

Mieszkającemu w Gdyni 30-latkowi przedstawiono cztery zarzuty dotyczące oszustw oraz posługiwania się cudzym dowodem osobistym. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy.

 

Jak zaznacza policja, sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone, że podejrzanemu zostaną przedstawione kolejne zarzuty

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie