Media: w nowym filmie o Jamesie Bondzie 007 ma być czarnoskórą kobietą

Kultura
Media: w nowym filmie o Jamesie Bondzie 007 ma być czarnoskórą kobietą
Wikimedia Commons/MTV International/CC BY 3.0

W 25. części przygód Jamesa Bonda agentem z numerem 007 ma być postać grana przez 31-letnią aktorkę Lashanę Lynch - informuje dziennik "Mail on Sunday". Ma ona przejąć ten numer po granym przez Daniela Craiga Jamesie Bondzie, który przeszedł na emeryturę.

Jak informuje brytyjski dziennik, na początku nowej części przygód brytyjskiego agenta ma być scena, w której szef brytyjskich służb M (grany przez Ralpha Fiennesa) mówi "wejdź 007", a przez drzwi nie wchodzi postać grana przez Daniela Craiga, tylko przez Lashanę Lynch.

 

Agent grany przez młodą Brytyjkę ma przejąć numer 007 po tym, jak James Bond przeszedł na emeryturę i zamieszkał na Jamajce. Postać grana przez Craiga ma ją w filmie próbować uwieść.

 

Ten zwrot akcji miała wymyślić jedna ze scenarzystek nowego filmu - Phoebe Waller-Bridge, która została zatrudniona, aby nowy film z agentem nie był oskarżany o seksizm. 

 

Lynch najbardziej znana jest z postaci pilot Marii Rambeau w filmie "Kapitan Marvel". Nowy Bond ma pojawić się w kinach 3 kwietnia 2020 roku. Obecnie jest kręcony we Włoszech i Wielkiej Brytanii. 

 

jm/prz/ Daily Mail
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie