Zamiast fotelika dla dziecka... skrzynka piwa. Interweniowała policja

Świat
Zamiast fotelika dla dziecka... skrzynka piwa. Interweniowała policja
Twitter/@OPP_WR

Kanadyjska policja z Ontario zatrzymała do kontroli 22-letniego kierowcę, który podróżował wspólnie z 2-letnim dzieckiem. Podczas kontroli jeden z funkcjonariuszy zauważył, że dziecko, zamiast na foteliku, siedzi... na opakowaniu z puszkami z piwem. O incydencie zostały powiadomione służby opieki nad dziećmi, a kierowca usłyszał zarzut dot. narażania dziecka na niebezpieczeństwo.

Do zatrzymania doszło w środę, w pobliżu North Perth, ok. 160 km od Toronto.

 

 

Po kontroli na miejsce przywieziono normalny dziecięcy fotelik. O sprawie powiadomiono służby zajmujące się opieką nad dziećmi.

 

Kierowca usłyszał zarzut niezapewnienia dziecku odpowiedniego zabezpieczenia przed jazdą. Ze względu na dobro dziecka, policja nie ujawniła danych osobowych mężczyzny.

 

Kanadyjskie przepisy wymagają, by dzieci ważące poniżej 18 kg jeździły w foteliku. Z kolei dzieci ważące od 18 do 36 kg mogą podróżować na podstawce podwyższającej.

 

W Polsce w 2017 r. zniesiono granicę wiekową do przewożenia dzieci w foteliku samochodowym. Według przepisów, dziecko podróżujące na miejscu pasażera musi siedzieć w foteliku, jeżeli ma mniej niż 150 cm wzrostu. Z obowiązku siedzenia w fotelika są zwolnione dzieci siedzące na tylnych siedzeniach, jeżeli mają co najmniej 135 cm wzrostu. Fotelik na podstawkę podwyższającą można zamienić, jeśli dziecko waży powyżej 25 kg.

bas/luq/ CNN, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze