Woda święcona poleje się z nieba. Biskup przeciw demonom w mieście

Świat
Woda święcona poleje się z nieba. Biskup przeciw demonom w mieście
Flickr/manuel3000/CC BY SA 2.0

Biskup kolumbijskiego miasta Buenaventura, Rubén Darío Jaramillo Montoya, po zabójstwie torturowanej przed śmiercią 10-letniej dziewczynki, wymyślił sposób, który jego zdaniem poprawi sytuację w mieście.

Buenaventura znana jest z brutalnych walk lokalnych gangów, terroru grup przestępczych wobec mieszkańców, przemytu i biedy. W 2019 roku, do końca czerwca zanotowano w mieście 51 zabójstw, o 20 więcej niż w podobnym okresie ubiegłego roku - informują lokalne media.

 

Ponad 300-tysięczne miasto znajduje się nad Oceanem Spokojnym i w specjalnym raporcie zostało określone przez Human Rights Watch najniebezpieczniejszym miastem Kolumbii w 2014 roku. "Wiele dzielnic miasta zdominowanych jest przez silne grupy kryminalne, które popełniają szereg przestępstw, jak porywanie i rozczłonkowywanie ludzi, czasami jeszcze żyjących, a następnie wyrzucanie ich do morza" – czytamy w raporcie.

 

Pomoże wojsko

 

W najbliższą niedzielę, w dniu święta Buenaventury, biskup Montoya planuje rozlać nad miastem wodę święconą. - Musimy wypędzić diabła z Buenaventury, aby sprawdzić, czy możemy przywrócić spokój, który utraciło nasze miasto z powodu tylu zbrodni, aktów korupcji i tak wielkiego zła, które atakuje nasz port - powiedział lokalnej rozgłośni radiowej.

 

Jak dodał, "chcemy zewsząd okrążyć całą Buenaventurę i rozlać na nią wodę święconą, aby sprawdzić, czy wypędzimy i usuniemy wszystkie demony, które niszczą nasz port, aby boże błogosławieństwo przyszło i pozbyło się wszystkich niegodziwości, które są na naszych ulicach".

  

W planowanej akcji pomóc ma wojsko, które zaoferowało helikopter potrzebny do przeprowadzenia egzorcyzmu.

dc/prz/ The Guardian
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie