Powodzie nawiedziły Nepal. Ponad 20 osób straciło życie wskutek działania żywiołu

Świat
Powodzie nawiedziły Nepal. Ponad 20 osób straciło życie wskutek działania żywiołu
PAP/EPA/NARENDRA SHRESTHA

Ponad 20 osób zginęło lub zaginęło w Nepalu w związku z ulewnymi monsunowymi deszczami, które spowodowały powodzie i osunięcia ziemi - podały w piątek władze w Katmandu. Silne opady deszczu nawiedziły od czwartku 20 z 77 okręgów Nepalu.

Ministerstwo spraw wewnętrznych Nepalu poinformowało w oświadczeniu, że zginęło 15 osób, sześć osób zaginęło, a 13 zostało rannych, gdy padające nieustannie deszcze spowodowały osunięcia ziemi i powodzie na rzekach płynących z Himalajów.

 

PAP/EPA/NARENDRA SHRESTHA

 

 W stolicy kraju, Katmandu, trzech członków jednej rodziny zginęło w wyniku zawalenia się ściany ich domu.

 

Telewizja pokazała obrazy z prowadzonej przez policję i wojsko ewakuacji pontonami mieszkańców zalanych domów na obrzeżach Katmandu, gdzie ulice były nieprzejezdne z powodu ulewnych deszczy.

 

 

"Ewakuowaliśmy ponad 150 osób i oczekują na transport do innych części kraju" - powiedział wojskowy rzecznik prasowy Bigyan Dev Pandey.

Władze poinformowały, że poziom rzeki Kosi we wschodnim Nepalu, płynącej w kierunku indyjskiego stanu Bihar, przekroczył stan ostrzegawczy.

 

Synoptycy przewidują, że silne deszcze będą padać jeszcze przez weekend.

 

Coroczne monsunowe deszcze, które zazwyczaj rozpoczynają się w czerwcu i trwają do października, powodują liczne straty w 30-milionowym Nepalu.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie