"Po takim meczu mam ciary"

Świat

- Po takim meczu mam ciary. To była przyjemność grać z tymi chłopakami i ograć Brazylię - powiedział po wygranym 3:2 meczu z Brazylią na antenie Polsat Sport Karol Kłos, środkowy i kapitan reprezentacji Polski. Trener reprezentacji Vital Heynen dodał, że "mecz zostanie w ich pamięci do końca życia".

- Graliśmy bez ciśnienia, swobodnie. Zawodnicy czuli się wolni, spisali się wspaniale. Nawet znaczne straty nie robiły na nich wrażenia. W kilku istotnych momentach pomógł nam blok. Co będzie jutro? Nie wiem, zobaczymy, sam jestem ciekaw. Na razie muszę jeszcze porozmawiać z drużyną i położę się spać, bo jestem na nogach od 23 godzin - dodał Heynen po zwycięstwie w meczu turnieju finałowego Ligi Narodów w Chicago.

 

Karol Kłos, środkowy i kapitan reprezentacji Polski, mówił, że  mecz kosztował zawodników wiele sił i energii.  - Było dużo długich akcji, pięć setów, a jutro Iran. Potrzebujemy co najmniej dwóch setów, aby nie okazało się, że ten dzisiejszy sukces nic nam nie da. Szybka regeneracja, a później znowu serducho i walka. Nic innego nam nie zostaje - powiedział. 

 

- Nikt się chyba tego nie spodziewał. Trener Heynen mówił nam przed meczem, że nawet jak zagramy na maksimum możliwości, to może być za mało na naszpikowany gwiazdami zespół Brazylii i nic nie może nam obiecać. Ale wystarczyło. Zmęczenie? Raczej ekscytacja. Jutro postaramy sobie zapewnić awans do najlepszej czwórki - dodał Jakub Popiwczak, libero reprezentacji Polski.

pgo/ml/ PAP, Polsat Sport
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie