"Średniowieczna bitwa" na ulicach Bratysławy. W roli głównej pseudokibice Cracovii

Świat
"Średniowieczna bitwa" na ulicach Bratysławy. W roli głównej pseudokibice Cracovii
Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Słowacka policja zatrzymała 107 chuliganów piłkarskich po bitwie, jaką stoczyli na ulicach Bratysławy. Są to osoby związane z Cracovią, Ajaksem Amsterdam i Lewskim Sofia. Kibice polskiej i bułgaskiej drużyny podróżowali na mecze 1. rundy kwalifikacji Ligi Europy.

Jak podają słowackie media, w środę po godzinie 21 w centrum Bratysławy doszło do "średniowiecznej bitwy", w której wzięli udział chuligani związani z Cracovią i Ajaksem Amsterdam oraz Lewskim Sofia. "Pasy" wieczorem w Dunajskiej Stredzie zagrają spotkanie z miejscowym DAC 1904 w 1. rundzie kwalifikacji Ligi Europy. Z kolei fani Lewskiego odwiedzili stolicę Słowacji w drodze na spotkanie w Rużomberoku.

 

Do starcia chuliganów doszło na ulicy Venturskiej, która jest licznie odwiedzana przez turystów. Niszczono wszystko, co znalazło się w ich rękach. Obrzucano się kawiarniarnymi stolikami i krzesłami.

 

 

- Pomimo faktu, że policja była przygotowana na możliwość zakłócenia porządku publicznego, to doszło do przypadkowego starcia między polskimi i bułgarskimi fanami na ulicy Venturskiej - powiedziała rzeczniczka policji Lucia Mihalikova, cytowana przez słowackie media.

 

Według oficjalnych danych zatrzymano 107 osób, w tym 51 Bułgarów, 41 Polaków i 15 Holendrów (to fani Ajaksu zaprzyjaźnieni z Cracovią). 56 z nich postawiono zarzut chuligaństwa. Osiem osób odniosło lekkie obrażenia.

 

 

 

Mecz DAC 1904 Dunasjka Streda - Cracovia rozpocznie się o godz. 20:30.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie