Skradzione ciężarówki warte 2 mln złotych. Zatrzymano dwóch podejrzanych

Polska
Skradzione ciężarówki warte 2 mln złotych. Zatrzymano dwóch podejrzanych
KMP w Płocku

Policja odzyskała pięć skradzionych ciężarówek o wartości 2 mln zł i zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa. Zostali oni tymczasowo aresztowani. Sprawa dotyczy kradzieży pojazdów i ich legalizacji na terenie całej Polski, w tym na Mazowszu.

Podejrzani to mieszkańcy powiatu płońskiego w wieku 36 i 41 lat. Prokuratura Rejonowa w Płocku przedstawiła im zarzuty kradzieży z włamaniem. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Jeden z podejrzanych był poszukiwany listem gończym - poinformowała w czwartek mazowiecka komenda policji w Radomiu.

 

Funkcjonariusze z tamtejszego wydziału kryminalnego od kilku miesięcy pracowali nad sprawą kradzieży samochodów na terenie całej Polski, w tym na terenie Mazowsza. Gdy w nocy z piątku na sobotę z parkingu przy autostradzie A2 pod Koninem skradziono kolejny samochód ciężarowy wraz z naczepą, do sprawy włączyli się policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

 

"36-latek był poszukiwany listem gończym"

 

"Już po trzech godzinach od kradzieży policjanci w Wyszogrodzie zatrzymali podejrzanych, którzy prowadzili swój łup do »dziupli«. Jak się okazało jeden z zatrzymanych - 36-latek - poszukiwany był listem gończym za kradzieże samochodów. Podczas dalszych czynności, na terenie powiatu ciechanowskiego, policjanci przeszukali i ujawnili kolejną skradzioną ciężarówkę. Odzyskali także ładunki, w tym koks oraz truskawki, które od razu zostały przekazane właścicielowi" - podała policja.

 

KMP w Płocku 

 

Kontynuując działania, funkcjonariusze odnaleźli kolejną skradzioną ciężarówkę, tym razem ukrytą w "dziupli" pod Włocławkiem. Jak informuje policja, ustalono, że "podejrzani najczęściej »legalizowali« skradzione samochody na podstawie dokumentów, które pochodziły np. od spalonych samochodów tych samych marek, co kradzione auta".

 

Aresztowani na trzy miesiące

 

Mazowiecka komenda policji podała, że "policjanci odzyskali już pięć ciężarówek o wartości 2 mln zł". Dodała przy tym, iż zatrzymani pod Wyszogrodem mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Płocku, "gdzie usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem", a tamtejszy "sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy, zarówno 36-latka, jak i 41-latka z powiatu płońskiego".

 

"Policjanci nadal pracują nad sprawami kradzieży aut" - podkreśliła mazowiecka komenda.

bas/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze