Sąd uznał 42-letniego mężczyznę za syna Julio Iglesiasa

Świat
Sąd uznał 42-letniego mężczyznę za syna Julio Iglesiasa
Alejandro Vilar/CC 0

Sąd w Walencji na wschodzie Hiszpanii uznał w środę 42-letniego Javiera Sancheza Santosa za syna znanego piosenkarza Julio Iglesiasa. Artysta latami odmawiał poddania się badaniu na potwierdzenie ojcostwa.

W orzeczeniu sąd przypomniał, że Iglesias nigdy nie wyraził zgody na porównanie kodów genetycznych, aby wykluczyć zarzuty. Sędzia wskazał też na "ogromne podobieństwo fizyczne między Santosem a Iglesiasem”.

 

Wprawdzie Santos już w 1992 r. wygrał przed sądem w Walencji proces o uznanie go za syna słynnego piosenkarza, ale sąd drugiej instancji anulował to orzeczenie.

 

Adwokat Santosa, Fernando Osuna podkreśla, że jego klient jest “wykapanym synem Julio Iglesiasa”. “Wystarczy spojrzeć na niego i zobaczyć, jak bardzo jest podobny do ojca” - powiedział Osuna. Matką Santosa jest była portugalska tancerka Maria Edite Santos.

 

Adwokat ujawnił, że jednym z argumentów przemawiających na korzyść Santosa było badanie genetyczne, w którym jego DNA porównano z DNA jednego z synów Iglesiasa. Badanie to, zlecone jednej z firm kryminalistycznych, powstało na bazie materiału biologicznego pochodzącego z potajemnie zebranych śmieci wyrzucanych przez pełnoprawnego potomka piosenkarza. - Ich kody DNA są niemal identyczne - ujawnił Osuna.

 

Urodzony w 1943 r. Julio Iglesias jest jednym z najbardziej popularnych piosenkarzy na świecie. Artysta wydał blisko 80 albumów muzycznych. W księdze rekordów Guinnessa odnotowany jest jako piosenkarz, który nagrał najwięcej płyt w największej liczbie języków. Najczęściej śpiewa po hiszpańsku, ale także po francusku, angielsku i portugalsku.

 

Od 1990 r. Julio Iglesias jest w związku z Holenderką, byłą modelką Mirandą Rijnsburger. Mają pięcioro dzieci.

 

Iglesias ma też trójkę dzieci z pierwszego małżeństwa. Jest wśród nich światowej sławy piosenkarz Enrique Iglesias.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie