Radny Oświęcimia miał znęcać się nad żoną. Złożył mandat

Polska
Radny Oświęcimia miał znęcać się nad żoną. Złożył mandat
Google Street View

- Radny Dariusz G. złożył rezygnację z mandatu. Pismo w tej sprawie wpłynęło dzisiaj do oświęcimskiego urzędu miejskiego. Jako powód podał względy osobiste - poinformowała w środę Katarzyna Kwiecień, rzecznik oświęcimskiego magistratu. Z początkiem lipca 53-letni oświęcimianin usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną. Grozi mu 5 lat więzienia.

- Podejrzany miał m.in. grozić śmiercią kobiecie i stosować wobec niej siłę fizyczną. Zarzut obejmuje okres od marca 2015 do 1 lipca tego roku - przekazała początkiem lipca prokurator Mirosława Kalinowska-Zajdak z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

 

Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny. Musiał też wyprowadzić się na 3 miesiące z mieszkania, które zajmował z żoną. Nie wolno mu się także z nią kontaktować, ani zbliżać na odległość bliższą niż 50 m.

 

Prezydent miasta wydał oświadczenie

 

- W przypadku rezygnacji [z mandatu - przyp. red.], zgodnie z kodeksem wyborczym, wygaśnięcie mandatu radnego stwierdza Komisarz Wyborczy w Krakowie. Miejsce w radzie zajmie Elżbieta Kos. Funkcję obejmie po zaprzysiężeniu, najprawdopodobniej na sesji 28 sierpnia - powiedziała Kwiecień.

 

Podejrzany jest oświęcimskim lekarzem oraz radnym. Mandat wywalczył reprezentując ugrupowanie obecnego prezydenta miasta - KWW Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska.

 

Włodarz miasta po ujawnieniu sprawy wydał oświadczenie, w którym potępił przemoc fizyczną.

 

- Z całą mocą podkreślam, że agresja, przemoc w stosunku do innych osób - kobiet, dzieci, mężczyzn - powinna być eliminowana z relacji międzyludzkich - podkreślił.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie