Prawie 3 kg marihuany w oponach sportowego bmw

Moto

Lubuscy policjanci przejęli w przygranicznym Kostrzynie nad Odrą prawie 3 kg marihuany o wartości ok. 150 tys. zł. Narkotyki były schowane w oponach auta przewożonego na przyczepie ciężarówki - poinformował we wtorek Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

- Zatrzymany do sprawy 47-letni mieszkaniec Wielkopolski usłyszał zarzuty przemytu znacznej ilości narkotyków na teren Polski oraz przerobienia dokumentów. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata - powiedział Kimet.

 

Dodał, że kontrola ciężarówki prowadzonej przez 47-latka nie była przypadkowa. W wyniku pracy operacyjnej kryminalni z KWP w Gorzowie ustalili, że mogą być w niej przemycane narkotyki.

 

Lubuska policja

Policjanci zatrzymali ciężarówkę z przyczepą do kontroli w sobotę (6 lipca br.) na jednej z ulic Kostrzyna nad Odrą. Na pojeździe były transportowane dwa samochody.

 

Uwagę śledczych wzbudziły przednie koła jednego z nich - sportowego bmw. Sprawdzono je. Podczas kontroli wyszło na jaw, że są cięższe niż tylne. Po ich zdjęciu z felg okazało się, że w oponach ukryte są worki z suszem roślinnym.

 

- Znajdowało się w nich 13 woreczków z marihuaną o łącznej wadze 2,8 kg. Jej rynkowa wartość to blisko 150 tys. zł - powiedział Kimet.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie