Reprezentantka Rosji utonęła w jeziorze pod Ostródą. Była w Polsce na zawodach

Polska
Reprezentantka Rosji utonęła w jeziorze pod Ostródą. Była w Polsce na zawodach
Zdj. ilustracyjne/Wikimedia Commons/Nostrix

W jeziorze Szeląg Mały pod Ostródą utonęła 21-letnia zawodniczka reprezentacji Rosji w piłce ręcznej plażowej - poinformowała ostródzka policja. W Starych Jabłonkach rozgrywano Mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie.

Oficer prasowa policji w Ostródzie Anna Karczewska poinformowała w poniedziałek, że 21-letnia zawodniczka utonęła w jeziorze Szeląg Mały w Starych Jabłonkach przed godz. 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Karczewska podała, że kobieta była reprezentantką Rosji w piłce ręcznej plażowej i uczestniczyła w Mistrzostwach Europy w tej dyscyplinie, która w ostatnich dniach rozgrywano w Starych Jabłonkach.

 

Zawodniczka, która utonęła, miała w ostatnim czasie dołączyć do reprezentacji Rosji. Policja nie podaje jej personaliów.

 

- Nie znamy jeszcze dokładnej przyczyny śmierci kobiety. Policja została poinformowana przez operatora numeru 112. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, kobieta była reanimowana - dodała Karczewska. Powiedziała, że mimo reanimacji nie udało się przywrócić 21-latce czynności życiowych.

 

- Do rana na miejscu pracował prokurator, który wszczął w tej sprawie postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci - powiedziała Karczewska.

 

Karczewska dodała, że policja o śmierci zawodniczki poinformowała ambasadę Rosji.

 

Zawodniczka z Rosji kąpała się w jeziorze przy pomoście w Starych Jabłonkach.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie