Zapłaci 120 tysięcy euro za przekroczenie prędkości

Moto
Zapłaci 120 tysięcy euro za przekroczenie prędkości
pixabay.com/Sponchia

Fiński hokeista Buffalo Sabres Rasmus Ristolainen, którego podczas wakacji w kraju zatrzymano za zbyt szybką jazdę samochodem, będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 120 tys. 680 euro i straci prawo jazdy na trzy miesiące. Taką karę wyznaczył sąd w Turku.

Ristolainen jechał 81 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40. W Finlandii mandaty za złamanie przepisów ruchu drogowego są bardzo restrykcyjne i za przekroczenie prędkości są wyliczane na podstawie zarobków w roku poprzedzającym wykroczenie.

 

24-letni Ristolainen spędzał wakacje w Finlandii i poruszał się po rodzinnym Turku luksusowym terenowym Mercedesem G 500. Zarabia 5 milionów euro rocznie, co było dla sądu podstawą do wyliczenia mandatu.

 

Rekordzista w wysokości mandatu

 

Występujący za oceanem w lidze NHL fińscy hokeiści co roku podczas letniej przerwy w rozgrywkach, którą zwykle spędzają w rodzinnych stronach, są zatrzymywani za jazdę z nadmierną prędkością.

 

Jak podał dziennik "Ilta Sanomat", Ristolainen stał się rekordzistą w wysokości mandatu i w tym rankingu zajmuje teraz pierwsze miejsce.

 

Na drugim plasuje się gwiazdor Florida Panthers Aleksander Barkov, który przed rokiem musiał zapłacić 46,6 tysięcy euro. Trzeci jest legendarny były hokeista Teemu Selanne z mandatem 40 tysięcy.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie