Korupcja w stołecznych wodociągach. Kolejni dwaj zatrzymani mają usłyszeć zarzuty

Polska
Korupcja w stołecznych wodociągach. Kolejni dwaj zatrzymani mają usłyszeć zarzuty
Zdj. ilustracyjne, fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w czwartek kolejne dwie osoby podejrzewane o korupcję przy przetargach dla wodociągów. Są to zastępca kierownika w miejskiej spółce wodociągowej z Sosnowca i były kierownik w gliwickich wodociągach.

We wtorek CBA zatrzymało trzy osoby podejrzewane o korupcję przy przetargach dla warszawskich wodociągów - dwóch biznesmenów ze Śląska i dyrektora pionu wsparcia w warszawskim Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

 

Ze śledztwa wynika, ze śląscy biznesmeni mieli dawać łapówki w kolejnych miejscach w zamian za przyznawanie zamówień publicznych i rozstrzyganie przetargów na korzyść ich spółki.

 

Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych łapówki

 

- Agenci z warszawskiej delegatury CBA zatrzymali zastępcę kierownika ds. sieci kanalizacji sosnowieckich wodociągów oraz byłego kierownika działu sieci kanalizacyjnej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach - powiedział Temistokles Brodowski, naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura.

 

- Podejrzewamy ich o przyjęcie co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych łapówek - dodał.

 

Według nowych informacji ze śledztwa zatrzymany wcześniej dyrektor w warszawskim MPWIK miał przyjąć nie ok. 50 tys. zł, a co najmniej 130 tys. zł łapówek w związku z korzystnymi dla śląskiej spółki wynikami przetargów na zamówienia publiczne w MPWiK.

 

Brodowski zaznaczył, że sprawa nadal jest wielowątkowa i będzie się rozwijać. - Zatrzymani trafią do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam mają usłyszeć zarzuty - powiedział.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie