Będzie mniej pociągów na Lotnisko Chopina. Kolejarze zaplanowali remont

Polska
Będzie mniej pociągów na Lotnisko Chopina. Kolejarze zaplanowali remont
Warszawski Transport Publiczny

Pociągi Kolei Mazowieckich nie dojadą na Lotnisko Chopina między 5 a 17 lipca. Również większość pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej będzie jeździła na skróconej trasie - poinformował warszawski ZTM. Pociągi KM i większość składów SKM, które jeździły na lotnisko, będą kończyły kursy na stacji Warszawa Zachodnia.

Z tego względu częściej będą jeździły autobusy linii "175" łączącej stołeczny port lotniczy z Placem Zawiszy, Dworcem Centralnym, węzłem przesiadkowym Centrum i placem Piłsudskiego. Uruchomienie dodatkowych kursów sprawi, że "175" na odcinku lotnisko - Centrum podjedzie na przystanki co ok. 10 minut. 

W pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego zostanie wprowadzone częściowe honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w I linii metra oraz na liniach autobusowych "175", "228", "709" i "727" na wyznaczonych odcinkach. 

 

Skrócone relacje pociągów

 

Zmiany w kursowaniu pociągów na lotnisko są spowodowane tym, że 5 lipca zarządca infrastruktury kolejowej - spółka PKP Polskie Linie Kolejowe - rozpocznie prace modernizacyjne na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Lotnisko Chopina. Planowany termin ich zakończenia to właśnie 17 lipca.

 

Pociągi Kolei Mazowieckich RL i Szybkiej Kolei Miejskiej S3 będą kursowały w tym okresie na skróconych relacjach: Modlin - Warszawa Zachodnia oraz Wieliszew / Legionowo Piaski - Warszawa Zachodnia.

 

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie