35-latek, który udawał funkcjonariusza policji, trafił na prawdziwych policjantów

Polska
35-latek, który udawał funkcjonariusza policji, trafił na prawdziwych policjantów
Pixabay.com.com/zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Grójca (Mazowieckie) zatrzymali pijanego 35-latka, który jadąc prywatnym autem, używał świateł przeznaczonych dla pojazdów uprzywilejowanych. Mężczyzna zatrzymał do kontroli nieoznakowany radiowóz, którym jechali prawdziwi funkcjonariusze policji.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Grójcu kom. Agnieszka Wójcik, do zdarzenia doszło kilka dni temu podczas nocnego patrolu policjantów wydziału kryminalnego na terenie pow. grójeckiego.

 

Funkcjonariusze poruszali się nieoznakowanym radiowozem na terenie gminy Jasieniec.

 

- W pewnym momencie tuż za nimi pojawił się citroen bez włączonych świateł drogowych, który zaczął wysyłać sygnały świetlne pojazdu uprzywilejowanego w kolorze niebieskim i czerwonym, dając znaki do zatrzymania - powiedziała rzeczniczka.

 

Policjanci zatrzymali się na parkingu i wylegitymowali fałszywego policjanta. 35-latek był pijany; badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu.

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za bezprawne posiadanie i korzystanie z sygnałów pojazdów uprzywilejowanych w ruchu. 35-latkowi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. 

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie