100 mln dolarów dla krewnych ofiar katastrof samolotów 737 MAX

Technologie
100 mln dolarów dla krewnych ofiar katastrof samolotów 737 MAX
Reuters

Amerykański koncern lotniczy Boeing Company poinformował w środę, że przeznaczy 100 milionów dolarów na pomoc rodzinom ofiar dwóch ostatnich katastrof samolotów tej firmy typu MAX 737. Pieniądze mają być wypłacane przez "wiele lat".

"Fundusze te będą przeznaczane na finansowanie edukacji, codziennych wydatków i pomoc w innych trudnościach w rodzinach ofiar katastrof. Pomogą także finansować programy społeczne i rozwój gospodarczy w społecznościach dotkniętych tragedią" - oświadczyły władze Boeinga w komunikacie.

 

Wyjaśniono, że środki te będą wypłacane osobom potrzebującym "przez wiele lat".

 

Dwie katastrofy modelu 737 MAX

 

Samoloty 737 MAX uległy w ostatnich miesiącach dwóm katastrofom, w których zginęło 346 osób. W październiku ub.r. w Indonezji rozbiła się maszyna ze 189 osobami na pokładzie, a druga katastrofa miała miejsce w marcu br. w Etiopii. Wówczas śmierć poniosło 157 osób.

 

Od marca br. samoloty typu 737 MAX są uziemione na całym świecie. Koncern jest w trakcie testowania zmodyfikowanego oprogramowania w tych maszynach, którego wadliwe działanie było przyczyną katastrof w Indonezji i Etiopii.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie