Pożar cysterny w Nigerii. Co najmniej 50 osób nie żyje

Świat
Pożar cysterny w Nigerii. Co najmniej 50 osób nie żyje
Zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay/Alexas_Fotos

Co najmniej 50 osób zginęło w pożarze cysterny w stanie Benue w południowo-wschodniej Nigerii - poinformowały we wtorek miejscowe władze. Od 50 do 70 osób zostało rannych.

Świadkowie twierdzą, że kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem, kiedy próbował uniknąć wybojów na jezdni.

 

- Wczoraj (w poniedziałek - red.) przewróciła się cysterna z ropą i ludzie próbowali zbierać paliwo; wtedy wybuchł pożar, w którym zginęło ponad 50 osób - przekazał rzecznik gubernatora stanu Benue. Rannych przewieziono do szpitala - dodał.

 

Po przewróceniu się pojazdu mieszkańcy okolicznej wioski, mimo ostrzeżeń władz, zaczęli zbierać paliwo, które wylewało się z ciężarówki.

Ogień objął też autobus, który uderzył w płonącą cysternę.

 

 

Podobne wypadki nie należą w tym kraju do rzadkości. W Nigerii, która jest największym w Afryce producentem ropy, cierpiący biedę mieszkańcy często ryzykują życie, zbierając paliwo wylewające się z uszkodzonych ropociągów lub cystern.

 

W styczniu ciężarówka przewożąca ropę wywróciła się i eksplodowała w stanie Cross River na południu kraju, podczas gdy kilkadziesiąt osób zajętych było zbieraniem wylewającego się paliwa. Według policji zginęło wówczas co najmniej 12 ludzi; według części świadków w rzeczywistości liczba ofiar sięgała 60.

zdr/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie