Przesyłka z toksycznym sarinem w siedzibie Facebooka. Ewakuowano jeden z budynków

Świat
Przesyłka z toksycznym sarinem w siedzibie Facebooka. Ewakuowano jeden z budynków
Zdj. ilustracyjne/PxHere/Public Domain

Przesyłka z sarinem trafiła w poniedziałek do pomieszczenia na pocztę w siedzibie Facebooka w Menlo Park w Kalifornii. Paczkę wykrył system alarmowy. Badane są dwie osoby, które mogły być narażone na kontakt ze środkiem paralityczno-drgawkowym. Ewakuowano jeden z budynków.

Straż pożarna potwierdziła, że przesyłka zawiera sarin. Jon Johnson ze straży pożarnej w Menlo Park poinformował, że żadna z dwóch osób, które miały kontakt z przesyłką, nie wykazały objawów zatrucia toksyczną substancją.

 

Rzecznik Facebooka Anthony Harrison wyjaśnił, że firma ewakuowała cztery budynki, ale trzy z nich zostały już dopuszczone do użytku. "Władze jeszcze nie potwierdziły, jaka substancja została znaleziona" - powiedział Harrison mimo wcześniejszych informacji od straży pożarnej.

 


Wszystkie przesyłki trafiające do siedziby firmy są maszynowo sprawdzane pod kątem niebezpiecznych substancji. System uruchomił alarm po analizie paczki.

 

Sarin to bezbarwny i bezwonny silnie toksyczny związek chemiczny w postaci cieczy, stosowany jako bojowy środek trujący. Wnika do organizmu poprzez drogi oddechowe i skórę, a kilkanaście miligramów tego środka może spowodować śmierć w ciągu kilku minut.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie