Trzeci szpital w opolskim zawiesza oddział ginekologiczno-położniczy. Brakuje lekarzy

Polska
Trzeci szpital w opolskim zawiesza oddział ginekologiczno-położniczy. Brakuje lekarzy
Google Street View

Od poniedziałku zostaje zawieszona działalność oddziału neonatologii i oddziału ginekologiczno-położniczego SP ZOZ w Głubczycach - informuje opolski oddział NFZ. Na kolejne dwa tygodnie - do 12-go lipca - przedłużono zawieszenie oddziału położniczego w szpitalu w Kluczborku.

Szpital w Głubczycach jest trzecim, po placówce w Kluczborku i Prudniku, szpitalem w województwie opolskim, który podjął decyzję o zawieszeniu działalności oddziału ginekologiczno-położniczego. We wszystkich trzech przypadkach powodem jest brak personelu medycznego koniecznego do prawidłowego funkcjonowania oddziału.

 

Prudnickie Centrum Medyczne i Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku zawiesiły działalność swoich oddziałów ginekologiczno-położniczych na początku tego roku. Od tego czasu, co dwa tygodnie, NFZ wydaje kolejne zgody na przerwę w ich działaniu (szpital w Prudniku ma zgodę na przerwę do 5 lipca). Jak informują jednostki, pomimo atrakcyjnych warunków płacowych, nie udało im się pozyskać lekarzy specjalistów. 

jm/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie