Premier: jeśli wyborcy zaufają Zjednoczonej Prawicy, również w przyszłym roku będzie 13. emerytura

Polska

- Jest pogoda dla zwykłego człowieka, nasza polityka jest dla zwykłych polskich rodzin i taka zostanie - zapewnił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Obiecał, że jeśli wyborcy zaufają Zjednoczonej Prawicy, to również w przyszłym roku będzie 13. emerytura i 500 plus na pierwsze dziecko.

Podczas pikniku zorganizowanego na stadionie miejskim w Mroczy (woj. kujawsko-pomorskie), z okazji inauguracji programu "500+ na każde dziecko", premier powiedział, że po "wygraniu bitwy z mafiami VAT-owskimi" rząd przesunął "kilkadziesiąt miliardów złotych właśnie na emeryturę plus, na trzynastą emeryturę", która - jak zaznaczył - "będzie również w przyszłym roku, jeśli wyborcy nam zaufają". - I oczywiście na 500 plus na każde pierwsze dziecko - dodał.

 

Premier zachęcał przy tym, "żeby każdy złożył jak najszybciej wniosek". - Dzięki temu wakacje będą mogły być może trochę łatwiejsze, może trochę lepsze. Chcemy, żeby każde dziecko z tego skorzystało jak najszybciej - podkreślił.

 

Za pracę nad tym programem szef rządu podziękował minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożenie Borys-Szopie, jej poprzedniczce Elżbiecie Rafalskiej, a także "wszystkim w Ministerstwie Finansów, którzy się przyczynili do tego, że te pieniądze są". - Że są dostępne, że nie mogą się w Europie Zachodniej nadziwić, że mamy stabilność gospodarczą, jeden z najniższych deficytów budżetowych, jednocześnie pieniądze przeznaczane na programy społeczne, takie jak 500 plus - teraz już od 1 lipca także na pierwsze dziecko - podkreślił.

 

"Niech żyją polskie rodziny"

 

Premier zwrócił uwagę, że pieniądze są przeznaczane "jednocześnie na programy rozwojowe". - Choćby takie, o jakich rozmawiałem z panem wojewodą przed chwilą - żeby tutaj drogi lokalne, drogi powiatowe gminne, były wyremontowane w końcu przeznaczamy na 10 razy więcej środków, niż nasi poprzednicy - dodał.

 

Na zakończenie wystąpienia Morawiecki zapewnił, że będzie starał się razem z mieszkańcami "przejść po wszystkich pięknych miejscach i stoiskach i cieszyć się piękną pogodą". - Ale przede wszystkim tym, że jest pogoda dla zwykłego człowieka, że nasza polityka jest polityką dla zwykłych polskich rodzin i taka zostanie. To jest sens naszego działania, sens naszej pracy. Niech żyją polskie rodziny. Niech żyje Polska - powiedział szef rządu.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie