Grek zatrzymany na Lotnisku Chopina. W walizce miał heroinę o wartości ponad miliona złotych

Polska
Grek zatrzymany na Lotnisku Chopina. W walizce miał heroinę o wartości ponad miliona złotych
IAS

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego udaremnili przemyt heroiny o wartości ponad miliona złotych - poinformowała w piątek rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska. Narkotyki znaleziono na Lotnisku Chopina.

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie poinformowała, że uwagę funkcjonariuszy zwrócił obywatel Grecji, który do Warszawy przyleciał z Johannesburga. Mężczyzna - zdaniem służb - podczas rozmowy zachowywał się "niespokojnie i niecierpliwie odpowiadał na rutynowe pytania".

 

Funkcjonariusze postanowili skontrolować bagaż podróżnego. Po opróżnieniu walizki zauważyli, że jej ścianki są nienaturalnie grube.

 

Podejrzane zachowanie mężczyzny

 

- Po ich zdemontowaniu znaleziono ukryte w nich dwie paczki z beżowym proszkiem. Wynik badania narkotestem był jednoznaczny, okazało się bowiem, że jest to heroina. Dodatkowe, szczegółowe badanie przeprowadzone zostały w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym - powiedziała rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska.

 

Jak ustalono, narkotyki, które przemycał mężczyzna pochodziły spoza Unii Europejskiej i miały być przeznaczone dla odbiorców w Polsce. Po przesłuchaniu w prokuraturze sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące. Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

 

Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego Radosław Borowski przypomniał, że zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za przywóz środków odurzających grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do 5 lat, a w przypadku znacznych ilości kara nie może być niższa niż 3 lata.

 

- Jednocześnie przypominamy, że wszelkie niepokojące sygnały dotyczące prób wykorzystania do przewiezienia podejrzanych przesyłek należy zgłaszać do funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, Straży Granicznej lub Policji - zaznacza IAS.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie