Dziecko wyszło w nocy przez okno szukać matki. Znaleźli ją policjanci. Miała 2 promile

Polska
Dziecko wyszło w nocy przez okno szukać matki. Znaleźli ją policjanci. Miała 2 promile
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News

Zaniepokojony nieobecnością matki 8-latek postanowił jej poszukać. Chłopiec wspiął się na taboret i zeskoczył z okna. Idące samotnie chodnikiem dziecko bez obuwia zauważył mieszkaniec Trach (woj. śląskie) i zawiadomił policję. 30-letnia kobieta odnalazła się po kilkudziesięciu minutach, była nietrzeźwa. Miała 2 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec Trach jadąc w nocy samochodem ulicą Raciborską zauważył kilkuletniego chłopca. Dziecko szło samotnie, ubrane w koszulkę oraz spodenki i nie miało założonego obuwa. Ten widok zaniepokoił mężczyznę, który o znalezieniu chłopca powiadomił policjantów.

 

W domu była również półtoraroczna dziewczynka  


Okazało się, że 8-latek wyszedł z domu przez okno zaniepokojony długą nieobecnością swojej matki, która w mieszkaniu pozostawiła także jego półtoraroczną siostrę.


Mundurowi zapewnili dzieciom opiekę i rozpoczęli poszukiwania kobiety. Zjawiła się ona po kilkudziesięciu minutach. Była pijana. Badanie alkomatem wykazało, że 30-latka miała 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Wyszła z domu szukać partnera

 

Funkcjonariuszom tłumaczyła, że wyszła z domu szukać swego partnera. Policjanci podjęli kroki związane z przekazaniem małoletnich pod opiekę innym członkom rodziny. Ostatecznie trafiły one pod opiekę ojca, który mieszkał w sąsiedniej miejscowości.


O dalszym losie dzieci oraz 30-latki zadecyduje sąd. Kobieta po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut narażenia swych dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie