Są zarzuty ws. zabójstwa 37-letniej kobiety w Jabłonnie. Obok jej ciała znaleziono dziecko

Polska

Prokurator przedstawił mężczyźnie dwa zarzuty: zabójstwa 37-letniej kobiety oraz narażenia na utratę życia lub zdrowia jej kilkutygodniowego dziecka - dowiedział się reporter Polsat News Łukasz Dubaniewicz. Podejrzany został zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę po tym, jak dzień wcześniej w mieszkaniu w Jabłonnie (woj. mazowieckie) znaleziono zwłoki 37-latki, a obok jej żywe dziecko.

W sprawie zatrzymano łącznie trzy osoby. Pierwsze dwie zostały już zwolnione i mają status świadków w sprawie. Trzeci mężczyzna, zatrzymany o godz. 2 w nocy z soboty na niedzielę, usłyszał zarzuty. 

 

- Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty - po pierwsze zabójstwa, po drugie narażenie na utratę życia lub zdrowia, bo przy zamordowanej kobiecie  leżało kilkutygodniowe dziecko - informuje reporter Polsat News. Przesłuchanie i przedstawienie zarzutów trwało około dwóch godzin. Później mężczyzna został przewieziony do aresztu. 

 

Według wstępnych ustaleń prokuratury mężczyzna był konkubentem ofiary. Remigiusz Krynke z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga powiedział, że jest za wcześnie, żeby mówić o motywie dokonania zbrodni, ale prawdopodobnie jest on "obyczajowy na tle nieporozumień w łączącej mężczyznę i ofiarę relacji".

 

Prokurator zarządził wczoraj sekcję zwłok kobiety. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

 

 

 

pgo/ml/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie