Kim Dzong Un otrzymał "osobisty" list od Trumpa. "Doskonała treść"

Świat
Kim Dzong Un otrzymał "osobisty" list od Trumpa. "Doskonała treść"
AP

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un otrzymał osobisty list od prezydenta USA Donalda Trumpa - poinformowała w niedzielę rano czasu lokalnego północnokoreańska agencja prasowa KCNA. Kim miał wyrazić satysfakcję z doskonałej treści listu od amerykańskiego prezydenta i zapewnił, że poważnie zastanowi się nad jego zawartością.

Północnokoreańska agencja nie podała żadnych szczegółów listu.

 

Mimo dwóch spotkań na szczycie przywódców Korei Północnej i USA, stosunki między tymi krajami nadal są napięte.

 

Negocjacje w martwym punkcie

 

Drugi szczyt, który odbył się w lutym br. w Hanoi, nie przyniósł oczekiwanego porozumienia w kwestii denuklearyzacji ani ewentualnego złagodzenia międzynarodowych sankcji nałożonych na Pjongjang za jego zbrojenia. Dwustronne negocjacje nuklearne znalazły się w martwym punkcie.

 

Korea Płn. przeprowadziła w ostatnich miesiącach również dwa testy rakiet balistycznych, które według doradcy Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona oraz japońskich i południowokoreańskich władz naruszały rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ.

 

Donald Trump oświadczył na początku czerwca, że jest skłonny spotkać się z Kimem ponownie w odpowiednim czasie. Prezydent Korei Południowej Mun Dze In poinformował niedawno, że trwają rozmowy na temat trzeciego szczytu USA-KRLD

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie