Pożar kamienicy w Paryżu. Skomplikowane drogi ewakuacyjne utrudniały ratunek

Świat
Pożar kamienicy w Paryżu. Skomplikowane drogi ewakuacyjne utrudniały ratunek
Twitter.com/ Protec Paris Seine

Trzy osoby zginęły, a 28 zostało rannych w wyniku pożaru, który wybuchł w sobotę nad ranem w 6-piętrowym budynku w XI dzielnicy Paryża - informuje agencja AFP. Na razie nie są znane przyczyny tragedii.

Jedna z osób rannych odniosła poważne obrażenia, a pozostałe 27 osób, w tym jeden strażak, zostało lekko rannych - przekazał rzecznik paryskiej straży pożarnej Florian Lointier. Dodał, że w budynku, gdzie wybuchł pożar, mieści się restauracja, hammam (muzułmańska łaźnia) i mieszkania.

 

Gęsto zabudowana dzielnica

 

W sumie w akcji gaszenia ognia brało udział 200 strażaków i około 50 wozów. Lointier wyjaśnił, że operacja była trudna m.in. ze względu na skomplikowane drogi ewakuacyjne czy ogromną ilość dymu.

 

Mer Paryża Anne Hidalgo zwróciła w tym kontekście uwagę, że jest to gęsto zabudowana dzielnica, gdzie do niektórych budynków nie ma bezpośredniego dostępu z ulicy.

 

Jak poinformowała, wśród ofiar jest "młoda kobieta, o której nie wiadomo, czy wyskoczyła przez okno, czy usiłowała przejść po rusztowaniu" zainstalowanym z powodu prowadzonych prac renowacyjnych, "młody mężczyzna, który wyraźnie starał się wyjść z mieszkania", ale przeszkodził mu ogień i dym, oraz "trzecia osoba w bardzo podobnej sytuacji".

 

 

Przyczyny tragedii ma wyjaśnić wszczęte śledztwo.

 

W lutym kobieta cierpiąca na problemy psychiczne celowo wywołała pożar w budynku XVI dzielnicy Paryża; zginęło wówczas 10 osób, a 96 odniosło rany - był to najtragiczniejszy pożar w stolicy od 14 lat.

 

Z kolei w kwietniu pożar wybuchł w budynku w XIX dzielnicy francuskiej stolicy - interweniowało 130 strażaków, jednak ogień udało się stłumić bez ofiar.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie