Rozmawiali z 14-latkiem o seksie na forum LGBTQ. Nie wiedzieli, że to dziennikarska prowokacja

Polska
Rozmawiali z 14-latkiem o seksie na forum LGBTQ. Nie wiedzieli, że to dziennikarska prowokacja
flickr.com/bass182

Skandynawskie forum internetowe społeczności LGBTQ o nazwie Qruiser zablokowało konta 40 mężczyzn, którzy składali propozycje seksualne 14-letniemu chłopcu. Wśród nich byli działacz fundacji organizującej Paradę Równości w Sztokholmie oraz były wysoki urzędnik szwedzkiego MSW - pisze w środę "Svenska Dagbladet".

Skandynawskie forum internetowe społeczności LGBTQ o nazwie Qruiser zablokowało konta 40 mężczyzn, którzy składali propozycje seksualne 14-letniemu chłopcu. Wśród nich był działacz fundacji organizującej Paradę Równości w Sztokholmie - pisze w środę "Svenska Dagbladet".

 

Dziennikarze tej szwedzkiej gazety przeprowadzili prowokację dziennikarską, polegającą na wymyśleniu postaci 14-letniego Davida, który właśnie miał odkryć w sobie homoseksualizm.

 

Poprzez internetowe forum społeczności LGBTQ oraz ułatwiającą spotkania aplikację Grindr wielu mężczyzn składało chłopcu seksualne propozycje oraz wysyłało zdjęcia swoich organów płciowych.

 

Wśród rozmówców skazani za nadużycia seksualne

 

Sądzili oni, że są anonimowi, ale gazecie udało się ponad 30 z nich zidentyfikować. Był wśród nich m.in. szef fundacji Stockholm Pride, organizującej doroczną Paradę Równości w Sztokholmie. Według gazety mężczyzna rozmawiał z chłopcem o seksie BDSM i zaproponował 14-latkowi, że "wszystkiego go nauczy".

 

Prosił go o przesłanie zdjęć i filmu swojego ciała. Wśród tych, którzy rozmawiali z Davidem o seksie był wysoki urzędnik szwedzkiego MSZ, a także emerytowany nauczyciel. Kilka z tych osób było wcześniej skazanych za nadużycia seksualne wobec dzieci.

 

Po ujawnieniu serii reportaży o Davidzie i jego rozmówcach w "Svenska Dagbladet" internetowe forum Qruiser zamknęło konta 40 mężczyzn, którzy rozmawiali z chłopcem. Ogólnie, jak pisze gazeta, z podstawionym przez dziennikarzy nastolatkiem skontaktowało się 100 mężczyzn. Żaden z nich nie zgłosił administratorowi strony, że użytkownik forum ma jedynie 14 lat.

 

Przedstawiciel Qruiser zapewnił gazetę, że zostaną zaostrzone reguły użytkowania tej strony internetowej. Natomiast fundacja Stockholm Pride wystosowała oświadczenie, w którym napisano, że nie są jej znane związki jednego z jej szefów z małoletnim Davidem. Zapewniono jednocześnie, że w tej sprawie przeprowadzone zostanie wewnętrzne dochodzenie.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie