Merkel nie mogła opanować drgawek. Tłumaczyła to odwodnieniem

Świat

Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która we wtorek podczas oficjalnego powitania prezydenta Ukrainy w Berlinie nie była w stanie opanować drżenia ciała, na konferencji prasowej tłumaczyła, że powodem było odwodnienie. Zapewniła, że czuje się już dobrze.

Chwilową niedyspozycję niemieckiej kanclerz zauważyły media relacjonujące powitanie ukraińskiego przywódcy w Berlinie.

 

Reuters podał, że szefowa rządu zaczęła w sposób niekontrolowany trząść się na całym ciele, gdy orkiestra wojskowa odgrywała hymny narodowe Niemiec i Ukrainy, przy czym Merkel miała zacisnąć usta, bezskutecznie starając się opanować lekki dygot.

 

"Potrzebowałam trzech szklanek wody"

 

Dpa pisze z kolei, że kolana i całe ciało kanclerz zaczęły trząść się, gdy stojąc obok Zełenskiego czekała na wspólny przegląd gwardii honorowej oraz później, po jego zakończeniu.

 

Na zorganizowanej około godziny później konferencji prasowej z udziałem ukraińskiego prezydenta Merkel z uśmiechem wyjaśniła, że zdążyła od tego czasu wypić trzy szklanki wody. - Najwyraźniej tego potrzebowałam i czuję się już bardzo dobrze - zapewniła.

 

Dpa przypomina, że podobne drżenie w przeszłości obserwowano u Merkel już kilkakrotnie podczas oficjalnych okazji; wówczas jako przyczynę podawano odwodnienie organizmu i panujący upał.

 

Merkel ma 64 lata, na czele rządu Niemiec stoi od 2005 roku.

bas/ PAP; Zdj. główne: PAP/EPA/CLEMENS BILAN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie