Areszt dla 23-latka podejrzanego o zastrzelenie właścicielki strzelnicy

Polska
Areszt dla 23-latka podejrzanego o zastrzelenie właścicielki strzelnicy
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura i policja wyjaśniają okoliczności zabójstwa 42-latki, która z mężem prowadziła prywatną strzelnicę w Nietoperku niedaleko Międzyrzecza (woj. lubuskie). Podejrzewany 23-latek jest w rękach policji - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Roman Witkowski.

O zastosowaniu aresztu wobec 23-latka poinformował Prokurator Rejonowy w Międzyrzeczu Janusz Kodź.

 

W sobotę mężczyzna usłyszał dwa zarzuty - zabójstwa 42-latki i usiłowania zabójstwa jej męża. Przyznał się do pierwszego z nich i zaprzeczył, by chciał zastrzelić męża ofiary. Trwa ustalanie motywu, jakim się kierował. 23-latkowi grozi dożywocie.

 

Nie udało się jej uratować 

 

Dramat na prywatnej strzelnicy prowadzonej przez małżeństwo w Nietoperku niedaleko Międzyrzecza rozegrał się w miniony piątek przed południem. Sprawca przyszedł tam i chciał postrzelać. 42-latka, będąca również instruktorem strzelania, wydała mu broń, a ten ją zastrzelił.

 

Po przybyciu na miejsce pogotowia ratunkowego podjęto próbę reanimacji postrzelonej 42-latki, jednak nie udało się jej uratować.

 

Po zabójstwie podejrzany próbował uciec, jednak na drodze stanął mu mąż ofiary. Wówczas, jak wynika z wstępnych ustaleń, sprawca miał próbować oddać strzały również w jego kierunku. Nie zdołał jednak tego zrobić, gdyż właściciel strzelnicy go obezwładnił, a potem przekazał w ręce policjantów. 

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie