"Nie jest mieszkańcem powiatu świdnickiego". Śledczy o zatrzymanym ws. zabójstwa 10-latki

Polska

- Zatrzymany w związku z zabójstwem 10-letniej dziewczynki mężczyzna jest zamieszkały poza powiatem świdnickim (gdzie mieszkała zamordowana Kristina) - przekazał rzecznik dolnośląskiej policji Krzysztof Zaporowski na briefingu prasowym przed Prokuraturą Okręgową w Świdnicy.

Kristina zaginęła w drodze ze szkoły do domu. Jej ciało z licznymi ranami kłutymi klatki piersiowej i szyi znaleziono po kilku godzinach w lesie, 6 km od domu. Według prokuratury zbrodnia miała podłoże seksualne. Szerzej o sprawie piszemy tutaj.

 

- Od samego początku, od czwartku nad tą sprawą pracowali najlepsi dolnośląscy prokuratorzy i policjanci. Otrzymywaliśmy setki informacji dotyczącego tego, co zaobserwowali mieszkańcy powiatu, co nagrały ich urządzenia rejestrujące. Serdecznie za to dziękujemy - przekazał Zaporowski. 

 

- Mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 10-latki zatrzymano w niedzielę w godzinach popołudniowych. Trwają czynności prokuratorów. Mamy 48 godzin na przedstawienie zarzutów, a następnie przesłuchanie w charakterze podejrzanego i skierowanie wniosku o tymczasowe aresztowanie - dodał Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. 

 

Dodał, że mężczyzna nie ma nic wspólnego z zatrzymywanymi wcześniej w toku śledztwa osobami oraz że śledczy zgromadzili materiał dowodowym wskazujący, że ma on związek z tą sprawą.

 

Zastrzegł, że na tę chwilę nie może przekazać więcej informacji.  

ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie